Darłówko

Darłówko noclegi to nadmorska dzielnica Darłowa, jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych polskiego wybrzeża. Urok tej miejscowości przyciąga co roku tysiące turystów. Wspaniały mikroklimat, piękne widoki, czysta plaża i wiele atrakcji starego, średniowiecznego miasta Darłowo czeka na ciebie przez cały rok… Darłówko zaprasza na wczasy nad polskim morzem.

Oczywiście najważniejsza jest w Darłówku plaża wschodnia i zachodnia, piaszczysta i zadbana przez lokalne władze. W Darłówku warto zobaczyć widok z Latarni Morskiej, przejść się nabrzeżem portowym, przeprawić się unikalnym rozsuwanym mostem. W centrum Darłowa warto przejść się po starym mieście, zajrzeć do Zamku Książąt Pomorskich i w regionalnym muzeum, które w nim się znajduje.

W okolicach Darłówka znajduje się wiele interesujących miejscowości małe Cisowo i Kopań położone nad jeziorem Kopań, uzdrowisko w Dąbkach.

noclegi Darłówko stanowi północno-zachodni obszar miasta oddzielonym od głównej zabudowy miasta podmokłym terenem, w odległości ok. 2 km.

Znajduje się tutaj ujście rzeki Wieprzy do Morza Bałtyckiego. Rzeka poprzez kanał portowy rozdziela miasto na dwie części północno-wschodnią i południowo-zachodnią. Ok. 0,5 km na południe od zabudowy mieszkalnej Darłówka do Wieprzy uchodzi rzeka Grabowa.

Całe Darłówko pokoje gościnne objęte jest obszarem chronionego krajobrazu Koszaliński Pas Nadmorski. Główna część kanału portowego Wieprzy objęta jest specjalnym obszarem ochrony siedlisk „Dolina Wieprzy i Studnicy”.

Przy południowo-zachodniej części Darłówka znajduje się jednostka wojskowa 44 Bazy Lotnictwa Morskiego.

W 1814 r. noclegi w Darłówku otwarto kąpielisko morskie.

Do 1945 r. poprzednią niemiecką nazwą było Rügenwaldermünde. W 1948 r. wprowadzono urzędowo nazwę Darłówko. Potocznie stosuje się także nazwę Darłówek.

W stanie wojennym było tu jedno z miejsc internowania.

Darłówko rozdziela rzeka Wieprza, co skutkuje oznakowaniem drogowym wskazującym Darłówko domki Wschodnie i Darłówko Zachodnie. Nazwy te są też ujmowane w nazwach jednostek strukturalnych miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.